FRIS® Team Spirit

Kreska

Warsztaty integracyjne dla zespołów

Opracowano z wykorzystaniem metodologii FRIS® (www.fris.pl).

Czy jest możliwe, aby zespół był zarówno kreatywny, analityczny, zaangażowany i skuteczny? TAK!

A czy każdy w zespole musi wykazywać wszystkie te 4 zdolności? UWAGA nie musi* (a tę gwiazdkę, to wyjaśnię podczas warsztatu;)

Ale wystarczy, że każda z osób będzie bazowała na swoich najmocniejszych stronach, na swoich naturalnych predyspozycjach, a całą resztę zrobicie razem, jako zespół.

Cele Programu

Kreska

Integracja
Zespołu

Kreska

poznanie się od strony predyspozycji, mocnych stron, naturalnych zachowań.

Usprawnienie Komunikacji
w Zespole

Kreska
Zrozumienie różnic w sposobie funkcjonowania poszczególnych osób w Zespole.

Wzrost Samoświadomości Zespołu

Kreska
Poczucie odpowiedzialności za realizowane zadania.

Wzrost Efektywności
Zespołu

Kreska
Zespół realizuje swoje zadania zgodnie z predyspozycjami czyli w najprostszy dla siebie sposób.

Większa
Elastyczność

Kreska
Większa elastyczność w formułowaniu i przyjmowaniu informacji zwrotnej oraz konstruktywnego dialogu.

Inicjowanie
Zmian

Kreska
Zespół jest w stanie inicjować zmiany w sposobie funkcjonowania a także tworzyć indywidualne oraz zespołowe plany rozwoju.

Chcesz poprawić efektywność zespołu w swojej firmie?

Kreska

Jeśli masz szczególne potrzeby w zakresie integracji pracowników, to zapraszam na bezpłatne konsultacje – sprawdzimy na ile ten program będzie w stanie je spełnić.

Opis Programu

Kreska
FRIS Team Spirit

Jak wygląda to w Praktyce?

Kreska

1

Przejdziesz dwudniowy warsztat w którym przeprowadzę Cię przez metodologię FRIS®, dzięki czemu dokładnie zrozumiesz czym są Style Myślenia i Style Działania i co powodują w naszym życiu prywatnym i zawodowym.

2

Dowiesz się, jaki jest Twój naturalny, preferowany styl myślenia oraz działania, dzięki czemu w pełni uświadomisz sobie, dlaczego w pewnych obszarach swojej pracy idzie Ci świetnie, a w innych, aby osiągnąć świetny rezultat wymaga to od Ciebie wytężonego wysiłku.

3

Uzbrojony w taką wiedzę nabierzesz innego spojrzenia na siebie oraz na inne osoby z Twojego zespołu i w pewnym sensie dokonamy nowego otwarcia w Waszej relacji i współpracy.

4

Stworzycie koncept funkcjonowania zespołu, dzięki któremu znowu poczujesz swoją wewnętrzną moc i motywację do działania.

Jak należy przygotować się do warsztatów FRIS® TEAM SPIRIT - integracja poprzez indywidualizację?

Wystarczy, że wypełnisz kwestionariusz FRIS® Style Myślenia Style Działania i weźmiesz udział w warsztatach. Link do kwestionariusza otrzymasz ode mnie.

Resztę zrobimy razem : )

Być może jesteś teraz ciekawa/ciekawy o jaki kwestionariusz chodzi?

Czy wypełniałeś kiedykolwiek jakiekolwiek tak zwane „testy osobowości”, żeby dowiedzieć się, „jaka/jaki jesteś”?

Kwestionariusz FRIS® to profesjonalne badanie, stworzone przez polskich naukowców, którzy byli ciekawy naszej natury, natury Polaków i chcieli dowiedzieć się więcej na temat reakcji, które są dla nas najbardziej naturalne i swobodne. Z reakcjami tymi jesteśmy związani w każdym aspekcie naszego życia, a mając pełną ich świadomość możemy równie świadomie pracować, współpracować i po prostu żyć.

Już teraz zapraszam Cię wraz z całym Zespołem na warsztaty FRIS® Team Spirit – integracja poprzez indywidualizację.

FRIS Team Spirit

Program Warsztatów

Kreska

Czego doświadczysz i dowiesz się podczas warsztatów?

Dzień 1

Team Day

Dzień 2

Spirit Day

FRIS® w pytaniach i odpowiedziach

Metoda FRIS® pomaga określić nasz naturalny styl myślenia i działania. Możemy wyróżnić 4 style myślenia i 14 stylów działania. Styl myślenia, to taka nasza właściwość, która powoduje, że podchodzimy do zagadnień problematycznych i/lub nowych w określony sposób. Jedna osoba może od razu zacząć kreować liczne rozwiązania, inna zacznie od zbierania informacji i analizowania sytuacji, jeszcze inna obierze jeden konkretny cel/zadanie do wykonania bez wnikania w szczegóły, a jeszcze inna będzie szukała zależności, jakie występują w takiej sytuacji na tej podstawie podejmie decyzję. Generalnie chodzi o to, że każda z tych osób może osiągnąć podobny rezultat, ale swoim sposobem, bazując na swoich predyspozycjach.

W żadnym wypadku nie. Badanie służy określaniu stylów myślenia i działania, a nie ocenianiu, a to jest zasadnicza różnica. To tak jakbyśmy chcieli określić figury geometryczne, np. jakaś figura jest kwadratowa, inna okrągła, a jeszcze inna stożkowata itd. Nie oceniamy ich, przyjmujemy po prostu, że kwadrat jest kwadratem. FRIS® określa, to znaczy opisuje, jaki jest styl myślenia i działania danej osoby. W żadnym stopniu nie ocenia wiedzy, umiejętności czy jakichkolwiek innych obszarów.

Absolutnie nie. Każdy styl jest ważny i wnosi ogromną wartość, a im bardziej zróżnicowany jest Zespół, tym większy tkwi w nim potencjał.

W żadnym wypadku nie. Naturalne jest to, że jeżeli ktoś nie miał styczności z podobnymi formularzami, to może odczuwać niepokój, czy lęk przed nieznanym, a z tego bierze się niechęć i/lub opór. Więc jeśli to zjawisko Cię dotyczy, to jest to całkowicie normalne. Dalej to już zależy od Ciebie, czy się temu poddasz, czy jednak nastawisz się na nowe doświadczenie, które może wnieść coś dobrego do Twojego życia. Pamiętaj również, że obowiązuje mnie zasada poufności, a więc o wyniku Twojego badania wiesz tylko Ty i ja. Mnie obowiązuje tajemnica, ale co Ty zrobisz z informacją na temat wyniku, to zależy już wyłącznie od Ciebie. I ostatnia rzecz w tym wątku – każdy trener działa w oparciu o kodeks etyczny, którego przestrzeganie jest kluczowe dla zachowania licencji na wykorzystywanie danej metody.

Za każdym razem, gdy Uczestnicy warsztatów kończą zajęcia mówią o tym, że każdy z nas powinien mieć na sobie plakietkę z informacją o swoim stylu myślenia i działania, ponieważ dzięki temu łatwiej byłoby zrozumieć drugiego człowiek i się z nim „dogadać”. A cała rzecz polega na tym, że dzięki FRIS® możemy dowiedzieć się przede wszystkim jeszcze więcej o sobie. Możemy uświadomić sobie i lepiej zrozumieć, z jakiego względu w różnych sytuacjach postępujemy tak, a nie inaczej, i dlaczego inni zachowują się w określony sposób. Im lepiej będziemy rozumieli siebie samych, tym łatwiej będzie nam zrozumieć innych ludzi, a to niesamowicie ułatwia codzienne funkcjonowanie i współpracę.
Najpierw otrzymujesz link do formularza wraz z instrukcją. Na wypełnienie formularza masz kilka dni. Najlepiej jest wypełnić go rano, kiedy jest się wypoczętym i ma się chwilę dla siebie i można się skupić. Kwestionariusz zawiera 76 pytań, a jego wypełnienie trwa około 20-30 minut. Po około 2 dniach otrzymuję Twój wynik i zachowuję go dla siebie do momentu, aż spotkamy się na warsztatach. Warsztaty są dwudniowe i polegają na tym, aby krok po kroku zapoznać Uczestników z metodologią FRIS®. Dzięki warsztatom poznasz nie tylko swój indywidualny styl myślenia, ale również wszystkie inne style myślenia oraz style działania, jakimi charakteryzują inne osoby Uczestniczące w warsztatach. Uzbrojony w taką wiedzę zapewne stwierdzisz o wielu zdarzeniach, że są zdecydowanie prostsze niż mogłyby się wydawać. Wiele osób mówi o tym, że przestało się dziwić, że nabrało więcej dystansu i spokoju do różnych sytuacji oraz osób, ponieważ już wiedzą, z czego wynikają różnice, które jeszcze wczoraj drażniły, a dzisiaj są neutralne.

W jakich firmach i sytuacjach program ten nie ma zastosowania:

Chcesz poprawić efektywność zespołu w swojej firmie?

Możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji, aby upewnić się, czy ten program będzie odpowiedni dla Twojej Firmy.

Skontaktuj się ze mną

Kreska

Zgłoś się bezpośrednio, wypełniając poniższy formularz.