Badania

Kreska
Frame 83

FRIS® Style Myślenia
i Style Działania

Co nam daje wiedza na temat własnego stylu myślenia i działania?

Kiedy ją nabędziesz, wtedy już wszystko będzie jasne i uświadomisz sobie, jak to się dzieje, że w różnych sytuacjach jesteś tak bardzo kreatywny, albo potrzebujesz czasu do zastanowienia się, albo jesteś rozemocjonowany, albo wręcz przeciwnie – zachowujesz zimną krew i po prostu działasz. 

Koniec końców, przestaniesz dziwić się sobie oraz innym osobom, że działają tak, a nie inaczej. A to nieuchronnie wiąże się ze zrozumieniem i odzyskaniem wewnętrznego spokoju.  

Co więcej, wiedzę na ten temat możesz wykorzystać w swoim życiu zawodowym – ukierunkowanie się na pracę i zadania zgodne ze stylem myślenia i działania przynosi ulgę i większą satysfakcję z wykonywanej pracy. Wystarczy bazować na swoich predyspozycjach, które odkryjesz właśnie dzięki FRIS®.

A jeśli pracujesz w Zespole i wszyscy skorzystacie z FRIS®, to jednego możecie być pewni:

będziecie wiedzieć, czego możecie spodziewać się po sobie. 

A to z całą pewnością wpłynie na lepszą komunikację, poprawi relacje i spowoduje, że Wasza współpraca stanie się bardziej efektywna. 

W kwestii wykonania badania i skorzystania z konsultacji, zapraszam do kontaktu.

Reiss Motivation Profile (RMP)

Pytanie: to czym obecnie zajmujesz się zawodowo jest dla Ciebie motywujące, czy wręcz odwrotnie – zmuszasz się do tego? Wszystkie pochodne tych odczuć i emocji będą wiązały się z tym samym: albo działasz w zgodzie ze swoją naturą, predyspozycjami, motywatorami i jesteś zadowolony, a może nawet spełniony i szczęśliwy, albo działasz wbrew sobie, a to zawsze wiąże się z męką, udręką, demotywacją.

Jeśli odczuwasz te pierwsze, to możesz dalej nie czytać.

Poważnie.

A jeśli faktycznie jest Ci źle, męczysz się, nie czujesz satysfakcji, to być może jest to dla Ciebie jedna z najważniejszych życiowych informacji – robisz coś totalnie wbrew swoim naturalnym predyspozycjom i albo zaczniesz nad tym pracować i to zmienisz, albo się wypalisz i wpędzisz depresję (wybacz ten czarny scenariusz).

Czy wiesz dlaczego 80% osób rozpoczynających w styczniu swoją przygodę w klubie fitness kończy ją po miesiącu, może dwóch? Bo jednym z 16 motywatorów warunkujących ich życie jest motywator „aktywność fizyczna”, który mają na tak niskim poziomie, że nie są w stanie tego przeskoczyć. Dlatego się poddają. A jeśli do tego dołożymy wysoki motywator „jedzenie”, oraz niski motywator „piękno”, to masz pewność, że otyłość ich raczej nie opuści. 

Do tej chwili wymieniłem tylko 4 motywatory, a jak już wiesz jest ich 16. Dorzucę do tego „uznanie”, co przekłada się na „pewność siebie”, albo „władza” i jeśli jesteś menedżerem, to te dwa motywatory będą dla Ciebie szalenie istotne i to niezależnie od tego, czy masz je na wysokim, czy na niskim poziomie.

No to zostało jeszcze 10. Ale to nie miejsce i czas na ich opisywanie. Za to zawsze jest dobry moment na to, aby dowiedzieć się, co kieruje Twoim życiem – jakie motywatory są Twoim prawdziwym motorem napędowym.

Poznasz je i co dalej?

Są przynajmniej dwa wyjścia:

  • Utwierdzisz się w przekonaniu, że prowadzisz spójne i szczęśliwe życie. 
  • Czeka Cię rewolucja – jeśli chcesz, oczywiście. Decyzja zawsze należy do Ciebie.

Rozwinę nieco bardziej drugi wątek. Co w takiej sytuacji?

Albo zaczynasz pracować nad sobą, bo już wiesz, dlaczego pewne rzeczy Ci nie idą i chcesz to zmienić pozostając w tym samym środowisku. Albo podejmujesz decyzję na temat zmiany: miejsca, funkcji, roli, profesji, środowiska, etc. Po prostu szukasz takiego miejsca i takich zadań, w których wiesz, że będziesz jak ryba w wodzie. Odzyskasz wtedy poczucie własnej wartości, poczujesz moc sprawczą, ponownie uwierzysz w siebie, bo zaczniesz życie w zgodzie ze sobą.

Piszę o tym, bo ja również tego doświadczyłem. I jeszcze jedno – im dłużej zwlekasz ze zmianą w swoim życiu, tym gorzej dla Ciebie, bo życie spełnia się w sekundach i szkoda czasu na robienie czegoś, czego się nie czuje, co męczy, co odbiera energię i chęć do działania, a co najgorsze do życia. 

Reiss Motivation Profile® to jedno z tych narzędzi, które daje niesamowitą wartość poznawczą, ponieważ osoba badająca swój profil otrzymuje bardzo jasne i przejrzyste informacje na temat tego, co robić, aby czerpać satysfakcję z życia.

W kwestii wykonania badania i skorzystania z konsultacji, zapraszam do kontaktu.

Skontaktuj się ze mną

Kreska

Zgłoś się bezpośrednio, wypełniając poniższy formularz.